KORTFILMCOMPETITIE 2011
Michaël Roskam, Hans Van Nuffel, Jakob Verbruggen, Hans Herbots, Hilde Van Mieghem, Erik van Looy, Christophe Van Rompaey, Fien Troch, Kaat Beels, Koen Mortier, Felix Van Groeningen, Dorothée Van den Berghe, Patrice Toye, Pieter van Hees, Frank van Passel, Alex Stockman, Vincent Bal en vele, vele anderen… het lijstje regisseurs die de afgelopen 16 jaar op met hun kortfilms op het IKL te zien waren is erg lang en leest als een ware who-is-who van de Vlaamse filmwereld. Terwijl zij inmiddels de grote bioscopen veroveren, presenteert het de uit de kluiten gewassen filmtalentenjacht die het IKL is ieder jaar een selectie nieuwe lichting filmmakers. Aanstormend talent wordt niet alleen een publiek platform gegeven, promotioneel ondersteund en gemotiveerd; de prijzen die in de kortfilmcompetitie worden uitgereikt zijn ook een financiële en/of logistieke steun voor toekomstige producties. Wie die prijzen ontvangt bepalen de juryleden én u, het gewaardeerde publiek dat bepaalt wie met de publieksprijzen aan de haal gaat. Op deze pagina geven we een overzicht van alle prijzen die worden uitgereikt en de samenstelling van de verschillende jury’s.
DE IKL-COMPETITIE: ALLE PRIJZEN OP EEN RIJTJE
VLAAMSE KORTFILMCOMPETITIE
- COMPETITIE VOOR KORTE FICTIEFILMS
Prijs van de Jury (2000 euro geschonken door de Nationale Loterij + faciliteiten geschonken door Eye-Lite t.w.v. 5.000 euro)
Prijs van het Publiek (2000 euro geschonken door CANVAS + faciliteiten geschonken door Mikros en A Sound t.w.v. 10.000 euro)
Prijs voor het Beste Debuut (2.500 euro, geschonken door de Provincie Vlaams-Brabant)
HUMO Award (1.000 euro, geschonken door HUMO)
- COMPETITIE VOOR KORTE ANIMATIEFILMS
Prijs van het Publiek (1.500 euro, geschonken door CANVAS)
- VIDEOCLIPCOMPETITIE
Prijs van de Jury (1.500 euro, geschonken door SABAM)
EUROPESE KORTFILMCOMPETITIEPrijs van de Jury (2.000 euro, geschonken door SACD)
Prijs van het Publiek (2.000 euro, geschonken door CANVAS)
VAF WILDCARDS
Het Vlaams Audiovisueel Fonds (VAF) draagt het aanstormend filmtalent een warm hart toe en reikt daarom ieder jaar de VAF Wildcards uit. Al sinds 2005 geven deze felbegeerde prijzen, in totaal goed voor 260.000€, een sterke impuls aan de Vlaamse filmsector. Pas afgestudeerde regisseurs krijgen niet alleen een flink budget maar ook professionele begeleiding bij de realisatie van een nieuw project. Een succesformule, zo blijkt.
Het concept van de Wildcards is ondertussen bekend: iedere 3de bachelor- of masterstudent van de Vlaamse filmscholen (RITS, KASK, Sint-Lukas, KHLimburg en Narafi) én afgestudeerden uit het Deeltijds Kunstenonderwijs (DKO) kunnen hun film insturen voor de Wildcards. Zowel fictie, documentaire als animatie komen in aanmerking voor de prestigieuze prijs. Het VAF stelt een gespecialiseerde jury samen die in iedere categorie de winnaar(s) aanduidt. De budgetten die worden uitgedeeld zijn niet min: voor 2 fictieprojecten en voor 1 animatieproject wordt telkens 60.000 euro vrijgemaakt, 2 documentaireprojecten krijgen 40.000 euro. Geen misse start voor een nieuw filmproject.
WORDEN UITGEREIKT IN 2011:
Wildcards Fictie (2 x 60.000 euro)
Wildcards Documentaire (2 x 40.000 euro)
Wildcards Animatie (1 x 60.000 euro)
IKL-JURY VLAAMSE KORTFILMCOMPETITIE
Richard Raskin (docent Aarhus University, Denemarken)
Jan Temmerman (filmjournalist De Morgen)
Nicolas Karakatsanis (DOP ‘Rundskop’, ‘Loft’ e.v.a.)
Willem Hesling (prof. Filmstudies KUL)
Els Dottermans (actrice)
Lees de bio’s van deze juryleden
IKL-JURY EUROPESE KORTFILMCOMPETITIE
Alessandro Marcianni (programmator Filmfestival Locarno, Zwitserland)
Prami Larsen (Film workshop Danish Film Institute, Denemarken)
Mick Hannigan (Cork Film Festival, Ierland)
Christophe Van Rompaey (regisseur ‘Aanrijding in Moscou’, ‘Lena’)
Eurydice Gysel (filmproducent)
Lees de bio’s van deze juryleden
V.A.F.-JURY “WILDCARDS”
Jury fictie:
Bart De Pauw, Tomas Leyers, Ben Van Alboom en Geert Van Rampelberg.
Juryleden documentaire:
Frederik Nicolai, Bart Van Langendonck, Klara Van Es en Reinhilde Weyns.
Jury animatiefilm:
Annemie Degryse, Eric Goossens, Jonas Geirnaert en Jan Ebo.
PRIJSUITREIKING
De winnaars van de jury- én publieksprijzen worden plechtig bekend gemaakt op de laatste avond van het festival, op zaterdag 10 december om 20u tijdens de prijsuitreiking. De winnende films zullen die avond ook allemaal integraal vertoond worden, hetzij tijdens de prijsuitreiking, hetzij in één van de twee palmaresvertoningen. De prijsuitreiking gebeurt in aanwezigheid van pers, jury, regisseurs en producenten, maar ook ú kan erbij zijn. Er wordt een klein aantal tickets ter beschikking gesteld aan het publiek. Snel zijn is de boodschap. Een ticketje geeft toegang tot de ceremonie zelf én tot de palmaresvertoningen nadien.






